Wypadek drogowy lub kolizja nie są zdarzeniami, które można przewidzieć, ale można się na nie do pewnego stopnia przygotować.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia tak aby zapobiec powiększaniu się szkody tzn. ustawić trójkąt ostrzegawczy, zjechać na pobocze, stanąć w bezpiecznym miejscu.

W przypadku stłuczki lub niegroźnego wypadku, nie ma obowiązku  wzywania policji, ale należy napisać wspólne oświadczenie z miejsca zdarzenia.

Oferujemy Państwu pełen zakres usług związanych z likwidacją szkody pojazdowej.

AUTO ZASTĘPCZE

  • dostosowane do Twoich potrzeb!
  • na czas naprawy zapewniamy auto zastępcze tej samej klasy co Twój uszkodzony samochód
  • Jeżeli Twoje auto uczestniczyło w kolizji, w której sprawcą był inny kierujący, to ustawodawca gwarantuje Tobie pojazd zastępczy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

LIKWIDACJA SZKODY POJAZDOWEJ

  • zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi z likwidacją szkody, negocjacjami  z towarzystwem ubezpieczeniowym, co umożliwi zaoszczędzenie Twojego czasu

Wg danych wstępnych w Polsce w okresie od stycznia do grudnia 2016 roku doszło do:

  • 33 637 wypadków drogowych, w których
  • 3 017 osób zginęło, a
  • 40 672 osoby odniosły obrażenia

Kolizja drogowa to sytuacja, która może spotkać każdego, dlatego należy wiedzieć jak się w takiej sytuacji zachować. Oczywiście nie życzymy tego nikomu. Jednak to od nas samych zależy, czy unikniemy dalszych kłopotów z tym związanych. Kiedy należy wzywać policję, a kiedy wystarczy spisanie zwykłego oświadczenia? Podajemy również co w takim oświadczeniu powinno się znajdować. Powiemy także jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce kolizji drogowej, żeby nie narazić się na dodatkowe nieprzyjemności. 

Mały lub duży, biały, żółty, a może zielony? Każdy sprawi, że będziesz lepiej widoczny na drodze. Każdy ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o odblasku. Niezbędnym dodatku, który każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, powinien mieć umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. „ODBLASKuj” to kampania społeczna Komendy Stołecznej Policji.

Ubezpieczonemu pracownikowi, który wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, przysługuje jednorazowe odszkodowanie.

W niektórych sytuacjach poszkodowany, który na skutek zdarzenia (szkody) odniósł obrażenia ciała lub nastąpiło pogorszenie jego stanu zdrowia umiera. Czy i kto w takim wypadku może domagać się odszkodowania oraz jaki jest zakres tego odszkodowania?

Ferie to czas, kiedy większość stoków narciarskich jest zatłoczona. Przebywanie na stoku wiąże się jednak z określonymi obowiązkami.